Stowarzyszenie - PSONI - Koło w Tarnowie

20-lecie działalności DPS

PSONI włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 8 września 2022 roku odbyło się 20-lecie działalności Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie. Przybyło wielu gości w tym Pani Dorota Krakowska – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Tarnowie oraz Zarząd PSONI, członkowie i byli pracownicy domu pomocy społecznej.

Podczas tego wydarzenia DPS otrzymał nową nazwę Domu Pomocy Społecznej im. Zofii Skorupy. Pani Zofia Skorupa była pomysłodawczynią powstania domu jeszcze w latach 90-tych. Dzięki jej staraniom została zakupiona działka i powoli zaczęła się budowa. W początkowych zamierzeniach miał powstać dom rodzinny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, lecz w konsekwencji przekształcony został w dom pomocy społecznej i w takiej formie funkcjonuje do dziś zapewniając całodobową opiekę dla mieszkańców.

Malarskie inspiracje

PSONI włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniach od 03-09-2018 do 28-09-2018 zachęcamy do zapoznania się z twórczością podopiecznych naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Galerii Aniołowo.

Wyjazd „Szlakiem Św. Kingi”

psoni włącz . Opublikowano w Aktualności

Poznawanie regionu Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych ze Św. Kingą było tematem jednodniowego wyjazdu zorganizowanego dla uczestników projektu „Szlakiem Św. Kingi – poznawanie Małopolski oraz inspirowanie do działań twórczych osób niepełnosprawnych intelektualnie”. Osoby niepełnosprawne zwiedziły Stary Sącz i Kopalnie Soli w Bochni.

Nasza placówki

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random